Audyt energetyczny budynku

Możemy wykonać dla Państwa kompleksowy i profesjonalny audyt energetyczny budynku, obejmujący różnorodne instalacje, które mogą w przypadku awarii nie tylko sprawiać problemy, ale również stanowić realne zagrożenie dla osób przebywających na terenie obiektu. Warto dokonywać takiej okresowej kontroli, aby uchronić się przed wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami i zapewnić sobie spokojne użytkowanie bloku mieszkalnego czy innej budowli. Podczas każdego audytu energetycznego, wykazujemy się wyjątkową dokładnością i indywidualnym podejściem.

Dlaczego warto jest przeprowadzić audyt energetyczny budynku?

Najważniejszym powodem, dla którego warto przeprowadzić regularny audyt jest bezpieczeństwo mieszkańców. Odpowiednio sformułowany, może również wykazać inne nieprawidłowości, które gdy zostaną usunięte, mogą wiązać się ze znacznymi korzyściami ekonomicznymi. Dodatkowo, każdy przedsiębiorca chcący ubiegać się o dodatkową pomoc finansową związaną z oszczędnością energii powinien również postarać się o taki audyt. Możliwa będzie wtedy modernizacja energii elektrycznej oraz źródeł ciepła, wprowadzenie właściwych systemów zarządzania energią czy też ewentualna wymiana urządzeń i maszyn na bardziej energooszczędne. Ponadto, z takiej pomocy mogą również skorzystać lokalne źródła ciepła oraz sieci ciepłownicze.

Wiemy jak ważna jest nasza praca i dlatego wciąż staramy się, by przeprowadzony przez nas audyt energetyczny budynku był kompleksowy, rzetelny oraz dokładny.W zakresie świadczonych przez nas usług w zwiazanych z badaniem i przeglądami instalacji wykonujemy:

 • podstawowe przeglądy z pomiarami, zgodne z PN-HD 60364-6,
 • badanie świeżo założonych instalacji, przy odbieraniu obiektu po zakończeniu jego budowy lub remontu,
 • sprawdzenie stanu instalacji w budynku przed jego zakupem przez instytucję lub osobę prywatną,
 • pomiary i kontrola w najbardziej zagrożonych punktach, czyli tam, gdzie założono dodatkowe systemy ochronne, np. separację elektryczną czy izolowane stanowiska,
 • diagnostyka instalacji, np. w sytuacji, gdy energia elektryczna zużywana jest w nadmiernych ilościach bez powodu, pojawiają się przepięcia (zdarza się, że szczególnie w starszych obiektach zdarzają się nieuzasadnione, częste awarie sprzętu), a także gdy zbyt często wyłącza się lub przegrzewa część instalacji, itp.
 • przedstawienie możliwości poszerzenia instalacji (szczególnie przydatne, gdy ma ona już wiele lat),
 • kontrola instalacji odgromowych, według PN-HD 60364-6,
 • określenie sposobności założenia małych źródeł odnawialnych generacji rozproszonej (takich jak np. niewielkie turbiny wiatrowe w gospodarstwach rolnych czy przydomowe ogniwa fotowoltaiczne),
 • inwentaryzacja instalacji wraz z przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji technicznej (ważne jest to zwłaszcza w przypadku obiektów wielokrotnie zmieniających właścicieli lub przebudowywanych), co redukuje koszty kolejnych audytów i ułatwia codzienne użytkowanie,
 • ocena oporu elektrycznego gruntu, co umożliwia właściwy dobór uziomów (istotna szczególnie w czasie konstruowania nowych uziomów).

Każda z usług audytu energetycznego budynku realizowana jest także w strefach Ex, w zgodzie z PN-EN 60079-17 (są to np. stacje paliw, fabryki chemiczne, składowiska preparatów łatwopalnych i inne miejsca, którym grożą eksplozje).

W ramach pomiarów natężenia, realizujemy:

 • ocenę oświetlenia stanowisk pracy,
 • pomiary równomierności i natężenia oświetlenia w normalnie użytkowanych wnętrzach oraz drogach i pomieszczeniach ewakuacyjnych.

Szybki kontakt


Oddział Warszawa

501 711 896

Oddział Szczecin

690 508 670

Oddział Poznań

690 508 477

Oddział Kielce

690 508 697

Oddział Lublin

797 382 708

Oddział Białystok

505 905 076

Oddział Łódź

505 905 043

Oddział Wrocław

510 052 231

Oddział Kraków

797 382 709

Oddział Bydgoszcz

501 711 896

Oddział Gdańsk

690 508 670

Oddział Olsztyn

505 905 076

Oddział Katowice

797 382 709

Oddział Rzeszów

797 382 708

Oddział Zielona Góra

690 508 477

Oddział Opole

510 052 231

KUPUJ TANIEJ - LICYTACJA USŁUG!